Dette er Marcus på 8 år. Marcus var allerførst. Allerførst ude i en Meywalk mk3 med ”small kipbøjle”.
Som noget helt nyt kan Meyland-Smith nu tilbyde en unik mulighed for at udvide anvendelsesområdet på Meywalk mk3. Meyland-Smith lancerer en speciel ”small kipbøjle” til brug på Meywalk mk3 str. medium. Bøjlen erstatter den nuværende kipbøjle på gangvognen og betyder at højden på hhv. sadel og kropsring mindskes væsentligt så Meywalk mk3 bedre kan danne en overgang fra Miniwalk.
Hvis du er interesseret i at høre mere om Meywalk mk3 og den specielle bøjle er du velkommen til at kontakte Meyland-Smiths konsulenter Maria Hav (mob. 51 50 19 86) og Birte Frampton (mob. 40 26 19 86).
ThevoVital De bedste forudsætninger for at sove godt
- for de demente...
Small kipbøjle til Meywalk mk3 Dette er Marcus på 8 år. Marcus var allerførst. Allerførst ude i en Meywalk mk3 med ”small kipbøjle”.
Komfort sadel Komfort sadlen er en tilbehørsdel til Meywalk mk3 - et skånsomt alternativ til standard sadlen.
Betræk til kropsring Meyland-Smith tilbyder nu vore kunder et betræk til Miniwalk® og Meywalk® 2000.
EASyS TWIST EASyS TWIST er en ny og forbedret klapvogn til børn med handicaps.